Skip to main content

Projektavimo šablonai

M.Gžegoževskis...About 1 minJavaProgramavimasJavaMust to read

Dizaino modelis yra išbandytas sprendimas sprendžiant konkrečią problemą / užduotį. Pavyzdžiui, jei norite sukurti klasę, kuriai reikia sukurti tik vieną egzempliorių ir kad vieną objektą gali naudoti visos kitos klasės, naudokite „Singleton“ dizaino modelį. Dizaino modeliai yra nepriklausomi programavimo kalba, skirti bendroms objekto projektavimo problemoms spręsti. Dizainas yra idėja, o ne įgyvendinimas. Naudodamiesi dizaino modeliais, mes galime padaryti mūsų kodą lankstesnį, pakartotinį ir prieinamą. Rekomenduojamos knygos mokinantis projektavimo šablonus.

In 1994, four authors Erich Gamma, Richard Helm, Ralph Johnson and John Vlissides published a book titled Design Patterns - Elements of Reusable Object-Oriented Software. These authors are collectively known as Gang of Four (GOF).

Design patterns are based on the following principles of object orientated design.

  • Program to an interface not an implementation.

  • Favor object composition over inheritance.

Kairėje pusėje pateikta knyga yra originalas garsiojo ketvertuko GoF išleista 1994 metais C++ programavimo kalba. Dešinėje pusėje pateikta knyga yra lengvai skaitoma su pavyzdžiais išleista 2014 aprašyti pagrindiniai projektavimo šablonai Java programavimo kalba.     

 

Comments
  • Latest
  • Oldest
  • Hottest
Powered by Waline v2.15.8