Skip to main content

Projektų kūrimo įrankiai

M.Gžegoževskis...About 2 minJavaProgramavimasJava

Viena iš priežąsčių kodėl iš viso yra kalbama apie projekto valdymo įrankius labai paprasta. Šie įrankiai suteikia galimybę turėti scenarijaus failą, kuriame yra surašomos visos instrukcijos, kokios bibliotekų priklausomybės turi būti, kokias užduotis turime atlikti pavyzdžiui sukompiliuoti programą ir ją įvykdyti, suarchyvuoti programinį kodą ir išsiusti jo kopiją el. paštu, startuoti kokį nors servisą pvz. duomenų bazę ir pan. Projektų kūrimo ir valdymo įrankiai skirti palengvinti automatizuojant procesus, išsaugont projekto bibliotekų priklausomybių (angl. dependencies) konfigūraciją. Taip pat galimybė vykdyti įvairiausias užduotis, perpanaudoti esamus projekto šablonus, taip pasinaudojant esamais projekto programiniais kodais kuriant naujus. Pagrindiniai įrankiai, kuriuos apžvelgsime: ANT, Maven ir Gradle.

Gradle yra atvirojo kodo (angl. open-source) įrankis. Šis įrankis yra skirtas, kurti projektus ir juos automatizuoti, kuris yra labai lankstus ir spartus bei plačiai naudojamas įvairių garsių kompanijų. Gradle automatizavimo dokumentai arba scenarijai (angl. scripts) yra rašomi naudjant Groovy open in new windowJVMopen in new window arba Kotlin open in new windowDSL kalbą. Kadangi šis įrankis yra labai galingas ir turintis daug galimybių, todėl jų visų išvardinti čia nėra tikslo. Rekomenduojama vadovautis pateikta oficialia Gradle įrankio dokumentacija ir pagal poreikį pasirinkti domininačią sritį, kuriant projekto automatizavimo scenarijus. Plačiau apie visas šio įrankio galimybes rasite šiuo adresu: https://gradle.org/features/open in new window.

  • Labai lengvai konfigūruojamas - praplečiamas ar papildomas įvairiausiais pagrindiniais aspektais automatizuojant projektą.
  • Greitas (angl. fast) — Gradle atlieka aprašytas scenarijais užduotis greitai perpanaudodamas prieš gautus atsakymus iš praeitų vykdytų užduočių, vykdant tik išvestį, kuri pasikeitė. Visos užduotis yra vykddomos kaip atskiri procesai arba išlygiagretintos.
  • Galingas (angl. powerful) — Gradle yra oficialus įrankis skirtas Android Studio ir taip pat yra suderinamas su šiuolaikinėmis populiariausiomis kalbomis ir technologijomis (žr. 1 pav.).

1 pav. Suderinamos programavimo kalbos su Gradle

naujiems projektams su Gradle rekomenduojama peržiūrėti oficialios dokumentacijoje pateikiamas pamokas:

Atsisiųsti ir įdiegti Gradle įrankį: atsisiųsti ir įdiegti Gradleopen in new window.

Įdiegūs šį įrankį rekomenduoja peržiūrėti pamoką pradedantiesiems, kuriant pirmą projektą: Pradėti su gradleopen in new window.

Naudojantiems Maven įrankį rekomenduojama peržiūrėti vizualų palyginimą: Gradle vs Maven comparisonopen in new window ir vadovautis pamoka kaip pereiti iš Maven į Gradle: migrating from Maven to Gradleopen in new window.

Naudotis egzistuojančiais Gradle "build". Gradle įrankis yra palaikomas įvairiausių programavimo aplinkų: Android Studio, Eclipse, IntelliJ IDEA, Visual Studio 2017 ir XCode. Turint egzistuojančius Gradle build galima vykdyti naudojant komandinės eilutės komandas turint įdiegtą gradle įrankį ar turint Continous integration serverį, debesį ar bet kur yra įdiegtas gradle įrankis ir palaikantis komandinę eilutę. Komandinės eilutės komandas rasite čia: komandinės eilutės sąsajaopen in new window. Gradle sukurtų scenarijų įrankis skirtas patikrinti ir optimizuoti, kad greičiau būtų sukurti ir paruošti projektai naudojant Gradle. Galima atlikti patikrą čia: Gradle build scansopen in new window, kur suprasite kaip jūsų sukurtas projektas atrodo, kokios problemos, spartos trūkumas ir kita naudinga informacija.

Kur surasti pagalbą?

  • Forumas — sparčiausias būdas sulaukti pagalbos kreipiantis į Gradle Forumopen in new window. Nes ten yra pagrindinė Gradle bendruomenė, kuri pasiruošusi atsakyti į jums rūpimus klausimus.
  • Mokymai internete — Nemokamas internetu paremtas Gradle mokymasis yra organizuojamas kiekvieną mėnesį. Štai čia galite užsiregistruoti: training pageopen in new window.
  • Paslaugos įmonėms (angl. Enterprise Services) — Palaikymas ir mokymai gali būti įsigijami naudojant prenumeratas :Gradle Enterpriseopen in new window.
Comments
  • Latest
  • Oldest
  • Hottest
Powered by Waline v2.15.8