Programinės įrangos diegimas

M.Gzegozevskis ... 2021-12-01 Sukurk pats
  • Portfolio kūrimas
  • Vuepress
About 2 min

# Kaip sukurti asmeninį „Portfolio“ ir publikuoti internete nemokamai?

Internetinės svetainės kūrimui naudosime standartinį šabloną „Vuepress“. Jis skirtas, kurti įvairių programavimo kalbų dokumentacijai. Kadangi jis yra ribotas jo pagrindu yra kuriami kiti šablonai pritaikyti įvairiausioms sritims ne tik dokumentacijai rengti, bet ir asmeninio „Portfolio“ kūrimui. Rekomenduojamas šablonas turi gerą dokumentaciją deja tik anglų kalba: https://vuepress-theme-hope.github.io/. Naudojant šį šabloną sukurta asmeninė internetinė svetainė https://programuoki.lt.

Atkreipkite dėmesį

Žemiau pateiktoje lentelėje atsisiųsti ir įdiegti programinę įrangą priklausomai nuo jūsų operacinės sistemos. Programinę įrangą, kurią privalote įdiegti -> Toolbox, Webstorm, Node.js ir Git SCM.

Atsisiųsti Programinės įrangos aprašymas
img_1.png Toolbox – įrankis skirtas turėti visų įdiegtų įrankių nuorodas esančias kompiuteryje vienoje vietoje. Taip pat yra projekto paieškos galimybė ir esant atnaujinimams pakanka spustelėti mygtuką Update.
img_2.png Programinė įranga skirta, kurti internetines svetaines naudojant: Node.js, React, Vue, Angular, HTML, CSS, Javascript ir kt. Įranga užtikrinantį sklandų kūrimo procesą nuo A iki Z.
img_3.png Node.js vienas iš populiariausių projektų kūrimo įrankių su įdiegtu package manager NPM skirtu prijungti įvairias bibliotekas internetinių svetainių kūrimui.
img_4.png Programinio kodo versijavimo įrankis fiksuoti programinio kodo pakeitimams, dalintis kodu ir kitos naudingos funkcijos. Šis įrankis bus naudojas kartu su Webstorm atsiunčiant pavyzdinį projektą.

P.S. Atsiuntus šiuos įrankius po vieną įdiegti savo kompiuteryje. Spausti mygtuką “Next” ir vadovautis tolimesniais žingsniais. Nekreipti dėmesio į siūlomus opcijų keitimus, palikti kaip numatyta. Oficiali svetainė: https://github.com/vuepress-theme-hope/vuepress-theme-hope/releases, kur galima rasti atnaujintas šio šablono versijas. Kadangi mes naudojame versiją v1 ji yra stabili bet šiuo metu yra ir v2 versija, kuri ateityje bus naudojama kaip pagrindinė. Versijų skirtumai, pagerinta projekto struktūra, atnaujintas kodas, ištaisytos klaidos ir pan. Tai nereiškia jog naujesnė versija yra geriau.

Atidarius Toolbox suradus webstorm Idiegti Tada paleisti Webstorm per ta pati toolbox. Do not import settings. Kadangi neturime paskyros ja reikia sukurti. Jeigu tai mokymo istaiga yra galimybe gauti programine irangai nemokamai studijuojant ar mokantis mokykloje. Turint istaigos e-mail paprasciau jeigu ne prasote pagal poreiki pvz 100 licenciju ir pan. Spausti Sign in ir turetu atsidaryti narsykle su panasiu vaizdu Renkames create account. img_5.png

Uzregistravus galesite prisijungti ir pradeti naudotis nemokama versija 30 dienu. Norintiems naudoti ilgesniam laikui yra suteikiama galimybe prasyti licenciju placiau cia kam galima gauti : https://www.jetbrains.com/community/education/#students Pvz pasirinkau prisijungti su google, tada paskyrai sukurti reikia patvirtinti prieiga ir sukurti slaptazodi:

img_6.png

Pasirinkti Get from VCS

img_7.png

Ivesti si adresa: https://github.com/eif-courses/portfolio.git

img_8.png Spausti clone.

Tada palaukti kol procesas baigs darba. Lange bus panasus vaizdas siulantis. img_9.png

Paspausti terminal ir įvesti nukopijuotą tekstą ir paspausti enter (versija gali skirtis):

npm install -g npm@8.1.3

img_10.png

Palaukti kol baigs darba Tada ivesti komanda ir paspausti enter: npm audit fix –force

img_11.png

palaukti kol baigs darba gali būti kad reikes sia komanda ivesti pakartotinai kelis kartus is eiles. Tada jau galima pradeti darbuotis isbandom ar veikia musu pavyzdine svetaine Kaireje puseje pasirenkame npm ir is saraso pasirenkame serve Desini peles mygtuka ir run. Tada Allow Access jeigu naudojate windows.